Publicēšanas datums: 2023-03-07

"Young Car Mechanic 2023” pusfināls ir noslēdzies

Nacionālais fināls jau aprīlī!

Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Young Car Mechanic” jau sasniedzis sešpadsmitgadnieka vecumu un no nacionāla mēroga pasākuma pārtapis prestižā starptautiskā konkursā, kurš izraisa arvien lielāku interesi tehnisko skolu audzēkņu vidū. Ja 2021.gadā pirmajā kārtā konkurss pulcēja 216 konkursantus, bet pērn  – 343 dalībniekus, tad šogad spēkus, atbildot uz testa jautājumiem tiešsaistē,  izmēģināja jau 413 jaunie automehāniķi!

Konkursa pusfinālam, kurš 3.martā norisinājās Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” izstādes “Skola 2023” ietvaros, kvalificējās 66 jaunieši no 17 skolām. Taču galvenā intriga vēl priekšā – finālā, kurš no 5. –6. aprīlim startēs pie “Young Car Mechanic 2023” sadarbības partneriem  “Avar Auto”  un “Valtek”, noskaidrosies, kurš no 10 finālistiem dosies pārstāvēt Latviju starptautiskajā konkursā Ungārijā.

“Inter Cars Latvija” organizētais konkurss “Young Car Mechanic” kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem profesionālās izglītības iestāžu mācību gada notikumiem, un tehnisko skolu pedagogi atzīst, ka dalība konkursā sniedz motivāciju vairāk mācīties un apgūt ko jaunu arī ārpus mācību programmas. Ja konkursa pirmajā kārtā var piedalīties visi tehnisko skolu audzēkņi, kuri dzimuši 1998. gada 1.janvārī un vēlāk, tad uz pusfinālu sacensties teorētiskajās zināšanās žūrijas klātbūtnē no katras skolas dodas vien četri labākie.

Arī šogad konkursu starplaikā noritēja intensīvs darbs pie teorētisko jautājumu bāzes uzlabošanas un papildināšanas. Jautājumi kļuvuši vēl “āķīgāki”, tādēļ par vienu no šī gada pārsteigumiem kļuva salīdzinoši īsais laiks, kurš daudziem studentiem bija vajadzīgs atbilžu sniegšanai. Rezultāti parādīs, vai otrās kārtas jautājumi tiešām bija tik sarežģīti, kā uzskata žūrija, vai arī pēc dažu studentu teiktā, samērā viegli.

Konkursa galvenie mērķi ir veicināt automehāniķa profesijas popularitāti un kvalitāti, dalīties pieredzē, mācību metodēs, veicināt sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, kā arī iepazīstināt izglītojamos ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem.