Publicēšanas datums: 2023-03-17

FA KROSNO GĀZES ATSPERES

Uzzini vairāk par trešo lielāko gāzes atsperu ražotāju Eiropā

Nepilnu 20 darbības gadu laikā Polijas uzņēmums Fa Krosno ir kļuvis par vienu no tirgus līderiem un šobrīd ir trešais lielākais gāzes atsperu ražotājs Eiropā. Fa Krosno pārstāvji stāsta par ražoto produkciju, izmantotajām tehnoloģijām un arī par uzņēmuma vēsturi.

Gāzes atsperes (reizēm tās sauc par gāzes atbalstiem) sen tiek izmantotas visdažādākajās sfērās: tās uzņemas svaru, palīdzot atvērt automašīnas pārsegu vai bagāžnieku. Gāzes atsperes tiek izmantotas lauksaimniecības tehnikā, mēbelēs, tostarp kemperos un jahtās, tirdzniecības un medicīnas iekārtās un vēl daudz kur citur. Ārēji šķietami vienkārša, gāzes atspere tomēr ir diezgan sarežģīta ierīce, kas speciāli tiek paredzēta konkrētiem lietošanas apstākļiem. Turklāt pastāv vairāki gāzes atsperu veidi.

Gāzes atspere ir hidropneimatisks regulējošais elements. Kā saprotams no nosaukuma, slāpējošā viela ir gāze, parasti – slāpeklis. Svarīga gāzes atsperes priekšrocība salīdzinājumā ar mehāniskajām konstrukcijām ir iespēja regulēt izbīdīšanas ātrumu un spēku. Tipiska gāzes atspere ir hermētisks cilindrs, kurā pārvietojas kāts. Ieliktnis, putekļaizsargs, slīdgultnis un blīvslēgs nodrošina hermētiskumu, stienim pārvietojoties. Centrējošais virzuļa ieliktnis un pārplūdes vārsts pasargā kātu no sašķiebšanās un nodrošina slāpējošas īpašības.

Dažām atsperēm ir regulators, kas pārvalda pārplūdes vārstu. Šādas atsperes sauc par bloķējamām. Atšķirībā no vienkāršas gāzes atsperes, bloķējamā atsperē kāta izvirzījuma garumu var regulēt, bet pašu kātu var fiksēt jebkurā pozīcijā. Izvirzījuma garumu regulē, nospiežot starta pogu (regulatoru) – vienlaikus atveras minētais virzuļa vārsts. Atvērot vārstu, gāze plūst caur virzuli un kāts kustas. Kad vārsts ir slēgts, kāts tiek bloķēts. Bloķējamās gāzes atsperes tiek izmantotas, piemēram, aviācijas sēdekļos – atzveltnes slīpuma leņķa regulēšanai, biroja krēslos – sēdekļa augstuma regulēšanai, utt. Bloķējamām gāzes atsperēm mēdz būt dažādas versijas (sk. shēmu).

А ‒ bloķējamā gāzes atspere ar regulatoru (palaišanas pogu) uz spiediena caurules, B – bloķējamā gāzes atspere ar regulatoru uz kāta. 1 – regulators, 2 – kāta gājiena garums, 3 – kopējais garums.Tipveida gāzes atsperes uzbūve: 1 – fitingi, 2 – kāts, 3 – virzulis, 4 – blīvslēga mezgls, 5 – blīve, 6 – korpuss.


Fa Krosno sortiments ir ļoti plašs un tajā iekļautas visdažādāko konstrukciju gāzes atsperes.

  • Tradicionālās atsperes, tostarp – no nerūsējošā tērauda.
  • Pretējās atsperes FA-TRAC, kur, pieliekot spēku, kāts netiek izvilkts, bet pretēji – tiek iespiests.
  • Divpakāpju atsperes FA-2STAGE, kas ir kaut kas vidējs starp parasto atsperi un bloķējamo. Vienkāršāk sakot, tādai atsperei ir starpposma pozīcija, kurā tā var “sastingt”.
  • Jau minētās bloķējamās atsperes.
  • Dempferatsperes FA-ABS ar amortizatora funkciju. Šādā gāzes atsperē var būt divi virzuļi un eļļas kamera, vai papildu spirālveida atspere korpusa iekšpusē un/vai uz kāta.

Fa Krosno ‒ mūsdienīgs uzņēmums, kas dinamiski attīstās, produkcija un ražošanas process sertificēti atbilstoši ISO 9001, 14001 un IATF 16949. Augsto tehnoloģiju iekārtas un sava laboratorija ļauj veikt nopietnu kvalitātes kontroli un stingrus ilgizturības testus. Standarta tests – 30 000 aizvēršanas un atvēršanas ciklu dažādos apstākļos, temperatūrā no –30 līdz +80 grādiem un, ja mitrums ir 100 procenti.

Fa Krosno šobrīd piedāvā vairāk nekā 1600 gāzes atsperu artikulu, aptverot 90% tirgus vajadzību, turklāt – ne tikai auto sfērā. Vairāk informācijas par uzņēmumu un arī tiešsaistes katalogs ir pieejams resursā www.fakrosno.pl

Par uzņēmumu

FA Krosno pašreizējā veidolā ir 2006. gadā dibināts uzņēmums, taču zīmola vēsture sniedzas tālākā pagātnē un ir saistīta ar patreiz jau neeksistējošas amortizatoru rūpnīcas vēsturi. Šī rūpnīca Polijas pilsētā Krosno darbojās kopš 1944. gada, bet kopš 1976. gada tā kļuva zināma kā FA Krosno. FA atšifrējams ļoti vienkārši: «Fabryka Amortyzatorów». No 1997. līdz 2009. gadam rūpnīca piederēja Delphi koncernam, pēc tam pārgāja Ķīnas uzņēmuma Beijing West Industries rokās.

2006. gadā trīs partneri, nopērkot no Delphi gāzes atsperu, stūres stiepņu un lodbalstu ražošanas iekārtas, kā arī izpērkot tiesības uz tirdzniecības marku FA Krosno, nodibināja savu kompāniju. Laika gaitā gāzes atsperes kļuva par pamatdarbības veidu un uzņēmums atteicās no citas produkcijas ražošanas. 2015. gadā FA Krosno jau ražoja aptuveni 3 miljonus gāzes atsperu gadā, savukārt uzņēmuma ražošanas jauda šobrīd ir divreiz lielāka. Starp FA Krosno klientiem ‒ Fiat, Scania, MAN, Solaris un citi autoražotāji.