Publicēšanas datums: 2023-04-21

Ar “Inter Cars Latvija” atbalstu Skangaļu muiža tiek pie auto

Nevalstiskā organizācija “Latvijas Bērnu atbalsta fonds” (LBAF) nākamgad svinēs trīsdesmito jubileju. Pateicoties LBAF speciālistu ikdienas rūpēm, kā arī sadarbības partneru palīdzībai, fonds spējis padarīt tā aizgādībā esošā bērna dzīvi krāsaināku un nākotni gaišāku. Jau vairākus gadus LBAF lieldraugs ir arī “Inter Cars Latvija”. Šopavasar uzņēmums fondu iepriecināja ar mazo kravas busiņu Citroen, tautā mīļi sauktu par “bulciņu”.

LBAF teju trīsdesmit gadu garumā palīdz bērniem un ģimenēm, kuras nonākušas dažādās krīzes situācijās, sniedz atbalstu bērniem ar īpašām vajadzībām un rūpējas par viņiem pieejamas un, galvenais, draudzīgas vides radīšanu.  Izveidots rotaļu un attīstības centrs “Augstāk par zemi”, tapis sociālās rehabilitācijas pakalpojums “Ceļš pie sevis”, atklātas un veiksmīgi darbojas multifunkcionālā centra “Domino” pirmās divas kārtas. Tagad LBAF līdz ar Skangaļu muižas pārņemšanu spēris soli laukā no Rīgas. Šeit bērniem un jauniešiem top nometņu, apmācību semināru, radošo darbnīcu un interešu izglītības apguves vieta.

Mobili un neatkarīgi

“Esam mazliet izauguši un kļuvuši lielāki, mums saimniecībā nonākusi Cēsu novada Skangaļu muiža, un tur, lai darītu daudzas lietas, ir vajadzīgs arī transports,” saka LBAF valdes loceklis Kaspars Markševics.

Tik lielā saimniecībā, kur vienlaikus iespējams uzņemt un izguldīt simts bērnus, kravas pārvadāšanai piemērots auto ir nepieciešamība. Uz Cēsīm jāved mazgāt gultas veļa no nometnēm, ja kāda tehniska ierīce ir jāved uz servisu bez atbilstoša transporta to nekur nenogādāsi, turklāt auto ļauj būt arī mobiliem un neatkarīgiem. “Tas noteikti atvieglo ikdienas darbus,” spriež LBAF vadītājs. “Tāpēc arī bija šis palīgā sauciens, kā rezultātā tikām pie mazā Citroena ar kravas kastīti,” tā saka Kaspars Markševics.

Arī “Inter Cars Latvija” personāla vadītāja Anita Ruska atzīst, ka transporta līdzekļi vairs nav nekas ekskluzīvs, tā ir vienkārši nepieciešamība, lai varētu darīt  darbus, pārvietoties un risināt kaut kādus jautājumus. “Tāpēc arī  tika pieņemts lēmums, ka Skangaļu muižai šai ziņā varam palīdzēt,” teic Anita Ruska.Labais vairo labo

Inter Cars Latvija” vadītājs Kaspars Viļumsons uzsver, ka uzņēmums fokusējies uz bērnu un jauniešu veselību un izaugsmi, jo saprot, ka bez bērniem un jauniešiem nebūs Latvijas sabiedrības, nebūs nākamo darba ņēmēju vai uzņēmēju, nebūs nākotnes.

Savukārt Kaspars Markševics stāsta, ka ar “Inter Cars Latvija” ir lieliska sadarbība jau vairāku gadu garumā, un, pateicoties šī uzņēmuma, kā arī citu ziedotāju atbalstam, LBAF spējis attīstīties, izveidot dažādas atbalsta sniegšanas vietas agresīviem bērniem, kā arī bērniem ar īpašām vajadzībām. “Pateicoties ziedotāju atbalstam, no 2 speciālistiem 2019.gada nogalē šobrīd esam izauguši līdz 35 speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar bērniem un ģimenēm. Tā labais vairo labo,” saka Kaspars Markševics.

To, ka “Domino” centra izveide ir ļoti apsveicams projekts, uzsver arī Anita Ruska. “Bērniem, kuru ģimenēs viss nav tik labi un gludi, tā ir gan iespēja  ar kādu aprunāties, gan arī gūt atbalstu. Vienmēr jāpatur prātā, ka tie ir bērni, mūsu sabiedrības un valsts nākotne. Tā vide, kādu veidojam tagad, tāda būs arī pēc tam. Ja ir iespēja sniegt atbalstu, ja redzam, ka nauda netiek izniekota, bet virzīta un ieguldīta atbilstoši mērķim, tad mēs arī to darām.”

Atbalsts tiem, kas dara

LBAF nav vienīgā nevalstiskā organizācija, kam “Inter Cars Latvija” sniedz palīdzīgu roku. “Sociālo atbildību neviens mūsu prātos un sirdīs nav izdzēsis. Pat ilgāk, kā ar “Latvijas bērnu atbalsta fondu”, sadarbojamies arī ar SOS bērnu ciematu asociāciju. Abu šo organizāciju mērķi ir ļoti atbalstāmi un to realizācija ir skaidri redzama. Šos atbalsta virzienus akceptē arī “Inter Cars Group”,” saka Kaspars Viļumsons.

LBAF vadītājs Kaspars Markševics atzīst, ka bez “Inter Cars Latvija”, kā arī citu ziedotāju atbalsta, multifunkcionālo centru “Domino” diezin vai būtu izdevies tik strauji izveidot. Tagad fonda dienaskārtībā ir Skangaļu muiža, kuru fonds no Pestīšanas armijas savā paspārnē pārņēma vien šogad. “Esam tur diezgan strauji attīstījušies, un pirmās nometnes sāksies jau vasaras sākumā.  Tāda vide kāda mums ir piedāvājumā, ar apmācību telpām, zaļo zonu un vides pieejamību, un, kas ir atvērta bērniem, ir retums. Pagaidām sāpīgais jautājums ir  rotaļu  laukuma izveide, jo bērniem vajag, kur izklaidēties uzrāpties, nošļūkt, izšūpoties... Tam vēl  jāmeklē finanses un atbalsts. Bet tagad būs Lielā Talka, uz kuru aicinām arī  visus savus draugus, lai kopīgiem spēkiem visu uzpucētu un sapostu, “ saka LBAF vadītājs.