Publicēšanas datums: 2021-04-22

Kā parūpēties par automašīnas piekari pēc ziemas?

Pavasaris ir labākais laiks automašīnas tehniskajai pārbaudei. Pēc ziemas bieži parādās dažāda veida defekti, un traucējošo simptomu ignorēšana var izraisīt papildu bojājumus. Kā rūpēties par automašīnas piekari, lai braukšana būtu ērta un pilnībā droša? Pirms vasaras sezonas uzziniet, kurām sastāvdaļām ir vērts pievērst uzmanību.

1R.JPG

Ziemas izraisīti balstiekārtas defekti - no kurienes tie rodas?

Zema temperatūra, augsts mitrums, sāls uz ceļa, smiltis - apstākļi, kādos ziemā jādarbojas automašīnas balstiekārtai nav viegli. Papildu šiem apstākļiem ziemā veidojas sniega vai ledus krāvumi, kas atrodas autostāvvietās un uz ielām. Tāpēc nav pārsteigums, ka daudzi defekti rodas ziemas sezonā vai tieši pēc tās.

Pirmās balstiekārtas nodiluma pazīmes var būt grūti identificējamas. Bojājumi izpaužas kā traucēta automašīnas vadīšana, samazināts braukšanas komforts vai grūtības ar stūrēšanu. Šīs izmaiņas nenotiek pēkšņi, tāpēc ikdienas braukšanas laikā tās var nebūt pamanāmas. Tomēr tas var ietekmēt drošību un var izrādīties letāli avārijas bremzēšanas laikā vai gadījumā, ja mēģināt izvairīties no šķēršļa. Tāpēc pēc ziemas ir vērts apmeklēt autoservisu, kur mehāniķi pārbaudīs automašīnas balstiekārtu.

Kritiski brīdinājumi ir visa veida sitieni, kas dzirdami no balstiekārtas. Tā ir zīme, ka savienojošie elementi ir ļoti sliktā stāvoklī, un turpmāka braukšana var būt bīstama. Pavasaris ļoti labi pārbauda visu veidu bojājumus, jo neskaitāmi caurumi un plaisas asfaltā ir liels izaicinājums automašīnas piekarei. Profesionāļu piekares tehniskā pārbaude šajā gadījumā ir būtiska.

Ko pārbaudīt pēc ziemas automašīnas balstiekārtā?

Balstiekārtas bojājumu novērtēšanu ir vērts sākt ar rūpīgu šasijas mazgāšanu. Netīrumu, smilšu un ceļa sāls noskalošana ir būtiska, lai pārbaudītu brīvkustības un bojājumu apjomu. Starp citu, tas novērsīs šasijas korozijas attīstību un ļaus novērtēt pretkorozijas aizsardzības stāvokli.

Viens no svarīgākajiem elementiem, kas jāpārbauda pēc ziemas, ir sviru un sviru bukses. Gumijas-metāla savienojumi balstiekārtas svirās pēc ziemas nav pašā labākajā stāvoklī. Smiltis un ceļa sāls uzkrājas uz svirām, zemā temperatūra paātrina gumijas elementu novecošanās procesu, kas savukārt rada mikroplaisas materiālā. Ir jāpārbauda balstiekārtas sviru statnes stāvoklis, t.i., elements, kas savieno vadības sviru ar transportlīdzekļa riteni.

Citi elementi, kuriem vērts pievērst uzmanību, ir stabilizators un stabilizatora atsaites. Šie komponenti savieno sviras uz vienas ass un novērš pārmērīgu virsbūves svārstīšanos. Stabilizators nospiež līkuma iekšpusē esošo riteņa sviru, kas ļauj nodrošināt labāku virsmas saķeri. Pēc aptuveni 20–40 tūkstošiem km, nolietojas stabilizatora stieņa bukses. To brīvkustība var izraisīt neprecīzu reakciju uz stūres kustību.

Kopā ar balstiekārtu jāpārbauda arī stūres sistēma. Īpaša uzmanība būtu jāpievērš vibrācijām un sitieniem, kas jūtami uz stūres. Biežākais bojājums ir stūres stieņa pirksta, kas savieno stūri ar balstiekārtu, atteice. Pārmērīga brīvkustība ilgtermiņā var izraisīt ātrāku stūres stieņu un stūres mehānisma nodilumu.Izvēlieties pārbaudītas piekares daļas

Jauno sastāvdaļu kvalitāte ir būtiska drošībai. Pārbaudītu un drošu balstiekārtas elementu izvēles atslēga ir ražotāja atbilstība augstas kvalitātes nosacījumiem, piemēram, Eiropas ISO standartiem vai IATF 16949 sertifikācijas vadlīnijām automobiļu rūpniecībai. Šīm prasībām atbilstoša zīmola piemērs ir REINHOCH, kura produkti Eiropā ir pieejami Inter Cars tīklā.

REINHOCH balstiekārtas un stūres sistēmasvisaptverošais piedāvājums ietver: balstiekārtas sviras, lodbalstus, stabilizatora atsaites, metāla-gumijas elementus, dzinēja un pārnesumkārbas stiprinājumus, stūres stieņus un pirkstus, kas iekļauj sevī vairāk nekā 95% Eiropas autoparka, un ir pievilcīga alternatīva oriģinālajiem produktiem. REINHOCH produkti ļauj profesionāli remontēt populārus automašīnu modeļus, pateicoties plašajai pieejamībai.

Turklāt inženieri, kas atbildīgi par jaunu produktu ieviešanu, pastāvīgi seko tirgus attīstībai un darbnīcu pieprasījumam. Tikai viena gada laikā REINHOCH klāsts ir paplašināts, iekļaujot vairāk nekā 400 jaunus artikulus.Apmeklēt REINHOCH mājaslapu, lai noskaidrotu vairāk

REINHOCH zīmola produkti tiek pakļauti visaptverošiem laborotorijas testiem, kas apstiprina pareizu izejvielu sastāvu, agstus parametrus, izturību un augstu produktu atbilstību. 

Atbilstošā kvalitāte lielā mērā ir saistīta ar ražošanu rūpīgi izvēlētās, pilnībā automatizētās un robotizētās rūpnīcās, kas ražo produktus arī OEM tirgum. Tā rezultātā darbnīcām tiek piegādātas tikai pārbaudītas detaļas. REINHOCH augstās kvalitātes apliecinājums ir Eiropas Automobiļu institūta sertifikāts.

Papildu funkcijas, kas apstiprina REINHOCH produktu augsto kvalitāti, ir detaļu lāzera marķējums un hologrammas drošības zīmogs uz iepakojuma. Pateicoties tam, klients var būt pārliecināts, ka neviens iepriekš nav atvēris produktu un ka iekšpusē ir oriģināla, kvalitatīva detaļa.
Izvēloties detaļas, izvēlieties saprātīgi. REINHOCH sniegs komfortu un sirdsmieru ikdienas lietošanā.

Atcerieties, ka jāveic arī balstiekārtas ģeometrijas pārbaude!

Gandrīz katru iejaukšanos automašīnas balstiekārtā nepieciešams koriģēt balstiekārtas ģeometriju. Pareiza riteņa savērsuma leņķa iestatīšana ir būtiska drošai automašīnas vadīšanai. Katru reizi, kad tiek remontēta balstiekārta, iesakām veikt transportlīdzekļa ģeometrijas pārbaudi.

Pārbaudiet to ar REINHOCH